O nas

O nas

Czyszczenie dywanów oraz pranie dywanów, czyszczenie wykładzin i pranie wykładzin, jak również polimeryzacja wykładzin i woskowanie podłóg to usługi, które polecamy Państwu szczególnie. Nasza firma zajmuje się nimi od początku swojej działalności. Prace wykonują doświadczeni pracownicy przy użyciu profesjonalnego sprzętu i chemii renomowanych producentów. Usługi przeprowadzane są szybko i sprawnie, a dzięki regularnemu wykonywaniu, zabiegi prania i czyszczenia dywanów, prania i czyszczenia wykładzin, oraz polimeryzacji wykładzin i woskowania podłóg, znacznie poprawiają i  zwiększają standard czystości i higieny w Państwa obiektach.

Dywany i wykładziny dywanowe w domu lub biurze wyglądają ładnie i estetycznie, o ile są one czyste. Niestety, bardzo często ulegają zabrudzeniom. Codziennie osadza się na nich piach, kurz, błoto, okruchy itp. Dodatkowo, często spotyka się na nich plamy po napojach i innych płynach. A niektóre z nich (np. po kawie czy czerwonym winie) są naprawdę bardzo ciężkie do usunięcia. Dlatego właśnie czyszczenie dywanów, pranie dywanów, czyszczenie wykładzin i pranie wykładzin jest tak ważnym aspektem w utrzymaniu czystości w domu i biurze. Aby uzyskać pożądany efekt, czyszczenie dywanów i wykładzin połączone z odkurzaniem i usuwaniem plam powinno się przeprowadzać w miarę regularnie - pozwoli to na utrzymanie czystości na bieżąco. Natomiast okresowo (np. raz na kwartał, raz na pół roku) należy wykonać pranie dywanów i pranie wykładzin.

Nasza firma wykonuje i specjalizuje się również w wykonywaniu zabiegów polimeryzacji wykładzin typu Tarkett, PCV, Marmoleum itp. Polimeryzacja wykładzin polega na gruntownym umyciu podłogi i pokryciu jej kilkoma warstwami specjalnych emulsji polimerowych. Zabezpieczona w ten sposób wykładzina nie tylko bardzo ładnie wygląda i nabiera połysku (dostępne są różne rodzaje polimerów - od błyszczących do matowych), ale również jest chroniona przed zabrudzeniami, jest łatwiejsza do czyszczenia i nabiera właściwości antypoślizgowych. Co więcej, po wykonaniu polimeryzacji wykładzin i przy ich odpowiedniej konserwacji, efekt taki może utrzymywać się przez dług czas nawet do dwóch lat. Polimeryzację i arylowanie wykładzin szczególnie polecamy tym, którym zależy na pięknej lustrzanej podłodze.

Czyszczenie i woskowanie podłóg polega na usunięciu starych wosków i zabrudzeń z powierzchni podłogi i nałożenie nowych warstw wosków – powoskowanie podłogi.

Drewniana podłoga w trakcie eksploatacji traci swój naturalny kolor, a jeżeli nie jest konserwowana i czyszczona regularnie, osadza się na niej bród, który ciężko jest potem usunąć. Czyszczenie i woskowanie podłogi zapewni drewnianym parkietom i panelom połysk i naturalny wygląd. Zabieg woskowania podłóg wykonuje się przy użyciu szorowarki, mopa, odpowiednich środków myjących i wosku do drewna. Regularne woskowanie podłóg i ich konserwacja, zapewnią panelom dłuższe życie i wygląd porównywalny do tego, jaki miały w momencie zakupu.

Krystalizacja i konserwacja posadzek marmurowych i podłóg kamiennych: marmury, tawertyny i konglomeraty są jednymi z najczęściej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych. Podłogi wykonane z tych materiałów charakteryzują się wyjątkową odpornością na działanie czynników atmosferycznych, wymagają niewiele pracy podczas codziennej konserwacji oraz stanowią gustowne wykończenie każdego budynku. Lśniące i błyszczące podłogi są zawsze wizytówką firmy.

Niestety jak każdy materiał, marmury z czasem ulegają stopniowemu zmatowieniu (utrata połysku) powstają miejscowe przebarwienia i plamy, oraz ogólne wrażenie zakurzonej podłogi.
Profesjonalna pielęgnacja, krystalizacja a niekiedy szlifowanie, przywraca im naturalne kolory, od „lustrzanego blasku" do efektu „mokrej podłogi". Istnieje wiele metod konserwacji podłóg kamiennych, np.:

krystalizacja z zastosowaniem padów z wełny stalowej i płynów lub proszków do krystalizacjimetoda aktywnego pada firmy 3Mszlifowania diamentami o coraz mniejszej gradacjimetoda TWISTER

W zależności od stopnia zużycia (zmatowienia, krusząca się struktura kamienia) podłogi, miejsca instalacji, nasz specjalista dobiera najodpowiedniejszą metodę i sugeruje najkorzystniejsze rozwiązania.
W chwili obecnej na rynku największym powodzeniem cieszy się metoda TWISTER. Jest to system myjąco konserwacyjny, składający się z czterech różnych padów, napylonych drobinami diamentowymi o różnej grubości, które w połączeniu ze specjalnym preparatem Neomat Diamond zapewniają najlepsze efekty mycia i konserwacji. Metodę tą można stosować zarówno w małych mieszkaniach, jak i na ogromnych obiektach.

Zaletami tego systemu jest:

eliminacja agresywnych środków chemicznych (podczas krystalizacji unoszący się odór środków chemicznych), wykluczone zniszczenie lub uszkodzenie innych powierzchni lub wyposażenia na obiekciemycie, konserwacja i polerowanie w ramach jednego systemustosunkowo niskie koszt usługi w porównaniu z innymi metodami konserwacjipraca na mokro, brak kurzu, pyłów i odoru chemii

Stosowanie tzw. preparatów wspomagających, impregnatorów, specjalnych środków do codziennego mycia i konserwacji, zapewnia utrzymanie na dłużej naturalnego koloru i blasku czyszczonej podłogi kamiennej.

 

 

Galeria zdjęć