Pranie i czyszczenie dywanów na sucho Warszawa

Metoda opracowana specjalnie do bardzo szybkiego wyczyszczenia wykładziny. Czyszczenie przeprowadza się przy użyciu standardowej szorowarki, odkurzacza do pracy na sucho oraz specjalnych aktywnych wiórków, które wcierane w wykładzinę lub dywan absorbują zabrudzenia i plamy. Czyszczoną powierzchnię wystarczy dobrze odkurzyć i wykładzina jest gotowa do użytku. Zalecana szczególnie przy czyszczenia ciągów komunikacyjnych, wejść do budynków, oraz gabinetów podczas przerwy obiadowej.

Pranie dywanów i wykładzin na sucho - jak to działa?

Dokładne pranie wykładzin i czyszczenie dywanów możliwe jest dzięki systemowi suchych wiórków FIBERDRI jest przeznaczony do czyszczenia na sucho dywanów i wykładzin, zarówno w warunkach domowych, jak i w różnego typu obiektach. Przeznaczony do stosowania na wybranych typach wykładzin i dywanów.Używa się go w połączeniu z maszyną walcową służącą do wcierania suchych wiórków. Zużyte wiórki można usuwać za pomocą nasadki Renovator lub podczas normalnego odkurzania. Czyszczenie wykładzin i dywanów może odbywać się w godzinach pracy, bez konieczności wyłączania z ruchu powierzchni – gdyż dywan jest suchy, a poziom hałasu minimalny.

Etapy czyszczenia na sucho

Czyszczoną powierzchnię należy podzielić na takie fragmenty, żeby nie tracić czasu, czekając na zadziałanie prespray’u czy też wyschnięcie wiórków, a z drugiej strony zachować wymagany czas działania chemii. Metoda ta służy do czyszczenia powierzchniowego i ma za zadanie przeciwdziałać kumulacji zabrudzenia w ciągach komunikacyjnych. Jeśli wykładzina jest już w widoczny sposób zabrudzona, to znaczy, że przegapiliśmy odpowiedni moment, ponieważ pielęgnacyjnie czyścimy zanim wykładzina w widoczny sposób się zabrudzi. Po kilku zabiegach czyszczenia pielęgnacyjnego metodą suchych wiórek zalecane jest wyczyszczenie wykładziny metodą ekstrakcyjną, w celu dokładnego wypłukania ewentualnych pozostałości chemii i brudu w wykładzinie. 

ZALETY METODY SUCHYCH WIÓRKÓW

 1. Wykładzina szybko staje się sucha.
 2. Nie występuje podwyższona wilgotność powietrza.
 3. Wykładzina jest czysta, ma przyjemny zapach.
 4. Czyszczenie wykładzin wiórkami nie pozostawia śladów po wodzie, co pozwala na czyszczenie fragmentów wykładziny zamiast całej powierzchni.
 5. Nie występuje ryzyko kurczenia się spodu wykładziny, wiórki nie wpływają też na zastosowany klej podczas montażu wykładziny.
 6. Metoda polecana głównie do takich zabiegów jak: czyszczenie wykładzin na podłogach dystansowych.
 7. Po wykładzinie można chodzić od razu po zakończeniu czyszczenia, a nawet podczas czyszczenia.
 8. Suche wiórki są przyjazne środowisku.
 9. Suche wiórki to środek gotowy do użytku w każdym momencie.

Pranie na sucho to idealna alternatywna dla tradycyjnego prania

Nie wszystkie powierzchnie mogą być czyszczone na mokro, nie każdy klient zgadza się na wyłączenie z użytku miejsc, które po mokrym czyszczeniu muszą wyschnąć. Dlatego coraz ważniejszą rolę pełni czyszczenie na sucho, głównie jako metoda pielęgnacyjna pomiędzy dogłębnymi praniami.Jak połączyć czyszczenie wykładzin z krótkim czasem schnięcia? W poprzednim numerze FS 6/2008 opisaliśmy jedną z „suchych” metod, kapsulację – łatwo, szybko, czysto.Kolejnym sposobem na czyszczenie wykładzin wymagających niedługiego czasu schnięcia jest metoda suchych wiórków. Podstawowa różnica między tymi dwiema metodami to wykorzystywana chemia oraz sposób wykonania metody. Wykorzystując suche wiórki, zauważymy, że pojawiają się dodatkowe czynności przygotowawcze, inne niż przy kapsulacji.

Jak odkazić obiekt po powodzi? 

Woda wypłukała nie tylko zawartość szamb, kanalizacji, śmietników i wysypisk, ale także zalała cmentarze. Teraz woda i naniesiony przez nią szlam zawiera zarazki duru brzusznego, czerwonki czy salmonelli itp. Dlatego dom, miejsce pracy, garaż, piwnicę czy studnię trzeba koniecznie zdezynfekować. 

Najprościej użyć preparatów przeznaczonych do mycia i dezynfekcji w przemyśle lub środków do wybielania czy też dezynfekcji toalet. Preparatami lub ich wodnymi roztworami trzeba potraktować ściany, podłogi i wszystkie sprzęty, które miały kontakt z wodą powodziową. Należy także zwrócić uwagę na dezynfekcję rąk po pracy, szczególnie przed posiłkami.

Zanim przedstawimy preparaty, proponujemy zapoznać się z etapami pracy, które wykonać należy przed czyszczeniem:

 1. Zanim przystąpimy do prac, załóżmy dobre rękawice – np. nitrylowe, które ochronią nasze dłonie przed kontaktem ze środowiskiem, które w tym momencie jest nośnikiem drobnoustrojów.
 2. Z pomieszczeń usuńmy wszelkie dające się usunąć sprzęty.
 3. Zbierzmy, zeskrobmy i usuńmy luźne zanieczyszczenia, szlam itp.
 4. Użyjmy preparatów myjących lub myjąco-dezynfekujących.
 5. Bardzo dokładnie spłuczmy czyszczone powierzchnie czystą wodą.
 6. Po zakończonym sprzątaniu zadbajmy o higienę rąk, umyjmy je dokładnie, używając bakteriobójczych mydeł i/ lub preparatów do dezynfekcji rąk.
 7. Zadbajmy o właściwą wentylację pomieszczeń.

Zestaw rekomendowanych przez A Clean Partner Int. AB preparatów: preparaty dezynfekcyjne posiadają aktualne Pozwolenia Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym.