Pranie i czyszczenie tapicerki meblowej

Tapicerka meblowa - obicia kanap, foteli, krzeseł, jest bardzo często narażona na przeróżne zabrudzenia. Salon w każdym domu to miejsce, gdzie przyjmujemy gości, jemy wspólne posiłki z rodziną, urządzamy przyjęcia. Nie do uniknięcia są zabrudzenia tapicerki meblowej. Plamy staramy się usunąć sami, co jedynie je utrwala. Powierzmy nasze meble, fotele i kanapy profesjonalistom, aby dodatkowo ich nie zniszczyć. Czyszczeniem tapicerki meblowej, podobnie jak praniem dywanów i czyszczeniem wykładzin, powinni zająć się ludzie, którzy naprawdę się na tym świetnie znają.

Dlaczego warto profesjonalnie czyścić tapicerkę meblową?

Wybranie odpowiedniej ekipy w Warszawie, która zajmie się Twoimi meblami nie jest rzeczą bez znaczenia. W takich sprawach lepiej zaufać ludziom z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem, którzy nie tylko zajmują się czyszczeniem tapicerki meblowej, ale także zadbają o to, aby jej nie zniszczyć. Zniszczenie podczas odplamiania jest bardzo częste. Przy praniu i czyszczeniu tapicerki meblowej – kanap, foteli, sof, krzeseł i innego sprzętu użytkowego pokrytego tkaniną, nie warto eksperymentować. Jeśli ktoś się na tym nie zna, nie warto ryzykować za cenę zniszczenia materiału i odbarwienia. Ceny profesjonalnych zabiegów czyszczenia i prania tapicerek wcale nie są wysokie, a na pewno niższe niż ceny nowych mebli.

Dobranie środka czyszczącego przy praniu tapicerki

Często zdarza się, że podczas samodzielnego prania tapicerki meblowej bardziej wcieramy plamę i utrwalamy ją, niż usuwamy. Wtedy wyczyszczenie tapicerki jest dużo bardziej trudniejsze, niż pranie zabrudzeń świeżych i niedotykanych niesprawdzonymi oraz nieodpowiednimi detergentami. Dlatego też musimy bardzo uważać, gdy zabieramy się za pranie naszego ulubionych foteli, najlepszej kanapy. Istnieją różne rodzaje zaplamień, do których należy dobierać odpowiednie odplamiacze. Możemy wyróżnić m.in. odplamiacze do czyszczenia zabrudzeń po plamach wodnych, sokach, plamach tłustych, gumach do żucia, kawie, krwi, winie itd. Odplamiacze używane niezgodnie z przeznaczeniem, działają często odwrotnie niż powinny.

Podstawowe zasady przy praniu tapicerki meblowej

Istnieje parę podstawowych zasad obowiązujących przy czyszczeniu tapicerki meblowej. Po pierwsze zawsze warto sprawdzić odplamiacz na niewidocznym kawałku kanapy lub fotela. Po drugie nigdy nie czyścimy kolorowymi materiałami. Po trzecie nie wcieramy i nie używamy szczotki. Po czwarte, jeśli zależy nam, żeby nasza tapicerkami meblowa była wyprana odpowiednio, należy poprosić o to ekipę, która zawodowo zajmuje się praniem tapicerek meblowych. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nasze meble będą jak nowe. Cennik takich usług wcale nie jest wygórowany.

Profesjonalne pranie tapicerek meblowych

Firma TCH Service Warszawa od ponad 10 lat zajmuje się profesjonalnym praniem tapicerek meblowych. Świadczy swoje usługi na terenie Warszawy i okolic. TCH Service Warszawa to pewność, że Twoje fotele i kanapy będą wyczyszczone w skuteczny i szybki sposób, bez zniszczenia tapicerki. Zapraszamy do zapoznania się szczegółowo za zakresem naszych usług (pranie kanap, czyszczenie foteli i innych mebli tapicerowanych) oraz z cenami znajdującymi się w cenniku. Ceny zależne są od usługi, rodzaju zaplamienia oraz tapicerki meblowej. W cenie zawiera się skuteczna usługa, profesjonalny sprzęt oraz dbałość o zadawalający i trwały efekt po wypraniu Twoich foteli, kanap, sof, krzeseł oraz innych tapicerek meblowych. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie cen znajdujących się w cenniku oraz poszczególnych usług, zapraszamy do kontaktu. TCH Service Warszawa oferuje profesjonalizm, dbałość o klienta oraz konkurencyjne ceny.